Blog a kerítésekről. Szakmailag. Kreatívan.

Kerítésvilág

Kerítésvilág

Márványbánya, komolyan így néz ki?

2017. április 05. - Korpas Norbert

Sokan nem is gondolnátok, hogy milyen messziről érkeznek hazánkba a gránit/márvány burkolatok és milyen nehéz kinyerni és feldolgozni azokat.

Nézzük a lépéseket:

Elősszöris nézzük a bányát ahol nagyméretű tömböket vésnek ki a tömör gránit/márvány hegyből, majd kisebb darabokra vágják. Maga az eljárás úgy néz ki, hogy megfúrják a hegyet sűrűn egymás mellett, próbálva kockatömböket vagy ahhoz hasonló formát kiemelni a hegyből. Néhány márvány bányára robbantás is jellemző.  A bánya peremén felezik és harmadolják a tömböket, majd mehet a rakodóra.

A valamivel kisebb darabokat dömperek, országúthoz szállítják, ahol közúti árufuvarozásra alkalmas kamionok feldolgozó üzemekbe szállítják a tömböket.

 

Az üzemben lapokra vágják a tömböket, majd a nyersanyag kb. 50%-nak felületét azonnal fényezik, és óceánpart menti városokba szállítják.

Maximum pár hónapot időznek itt a táblás anyagok, majd a berakodás következik.

Az európai nagyvállalati megrendelés után minden áru konténerbe, majd teherszállító hajókra kerül. (manapság kisvállalkozók is rendelnek árut közvetlen külföldről, főként távol keletről)

Kb 1-1,5 hónap elteltével, megérkezik az áru például Magyarországra, ahol a nagyker tovább küldi a kisebb vállalkozóknak az anyagot. graanit_keritesvilag.jpg

A kiskernél további feldolgozásra kerül az alapanyag, majd kézzelfoghatóvá válik kerítésfedlap, vagy éppen padlóburkolati elemként.

Utolsó lépésként pedig megvásároljuk és élvezzük az előnyeit. granit_padlo_keriteavilag.jpg

 

Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad, amennyiben érdekesnek találtad, kérlek oszd meg ismerőseiddel.:)

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://keritesinfo.blog.hu/api/trackback/id/12403265

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása