Sokan nem is gondolnátok, hogy milyen messziről érkeznek hazánkba a gránit/márvány burkolatok és milyen nehéz kinyerni és feldolgozni azokat.
Nézzük a lépéseket:
Elősszöris nézzük a bányát ahol nagyméretű tömböket vésnek ki a tömör gránit/márvány hegyből, majd kisebb darabokra vágják. Maga az eljárás úgy néz ki, hogy megfúrják a hegyet sűrűn egymás mellett, próbálva kockatömböket vagy ahhoz hasonló formát kiemelni a hegyből. Néhány márvány bányára robbantás is jellemző. A bánya peremén felezik és harmadolják a tömböket, majd mehet a rakodóra.

A valamivel kisebb darabokat dömperek, országúthoz szállítják, ahol közúti árufuvarozásra alkalmas kamionok feldolgozó üzemekbe szállítják a tömböket.

Az üzemben lapokra vágják a tömböket, majd a nyersanyag kb. 50%-nak felületét azonnal fényezik, és óceánpart menti városokba szállítják.

Maximum pár hónapot időznek itt a táblás anyagok, majd a berakodás következik.

Az európai nagyvállalati megrendelés után minden áru konténerbe, majd teherszállító hajókra kerül. (manapság kisvállalkozók is rendelnek árut közvetlen külföldről, főként távol keletről)

Kb 1-1,5 hónap elteltével, megérkezik az áru például Magyarországra, ahol a nagyker tovább küldi a kisebb vállalkozóknak az anyagot.
A kiskernél további feldolgozásra kerül az alapanyag, majd kézzelfoghatóvá válik kerítésfedlap, vagy éppen padlóburkolati elemként.

Utolsó lépésként pedig megvásároljuk és élvezzük az előnyeit.
Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad, amennyiben érdekesnek találtad, kérlek oszd meg ismerőseiddel.:)